Ďalšie striebro na ZOH pre Slovensko

Fantastické. Nasťa Kuzminová pre Slovensko vybojovala ďalšie striebro na zimnej olympiáde v Pjongčangu. Tentoraz vo vytrvalostných pretekoch na 15 km. Okrem toho však bodovala aj ďalšia Slovenka Paulína Fialková, ktorá obsadila skvelé piate miesto.

Víťazkou sa vďaka bezchybnej streľbe stala Švédka Hanna Öbergová. Tretia skončila nemecká držiteľka double zo šprintu a stíhačky Laura Dahlmeierová. Štvrtá bola ďalčia Nemka Franziska Preussová. Kuzminová, ktorá získala striebro aj v stíhačke, zaostala za prvou Öbergovou 24,7 sekundy, bronzová Nemka Laura Dahlmeierová o 41,2 sekundy. Piatu Paulínu Fialkovú delilo od bronzu 21,1 sekundy.

Vytrvalostné preteky sa konali v horskom stredisku Alpensia. Kvôli nepriaznivému počasiu a silnému vetru boli odložené o deň neskôr. Dnes boli podmienky priaznivejšie a aj ortuť teplomera vystúpila na nulu. Vietor bol takisto oveľa slabší ale stále nie najpriaznivejší.

Máme šance na ďalšie medaile

V sobotu sa budú konať preteky na 12,5 km s hromadným štartom, ktoré uzavrú individuálny program žien na týchto ZOH. Kuzminová a P. Fialková samozrejme nebudú chýbať medzi kvalifikovanou tridsiatkou.