Najznámejšie slovenské seriálové zvučky

Určite poznáte väčšinu slovenských seriálov. Ale viete ako znie ich zvučka alebo úvodná pieseň a kto ju zložil?

Susedia

Sitkom Susedia sa začal vysielať na jeseň 2006 a stal sa najsledovanejším slovenským seriálom po roku 1989. Úvodnú pieseň „Ešte stále som tu ja“ k seriálu naspieval Pavol Habera, ktorý zložil aj hudbu. Text napísal Andy Ďurica, ktorý je autorom aj oficiálnej hymny hokejového klubu HC Košice piesne „Bez krídel“.

Panelák

Televízny seriál Panelák vysielala TV JOJ. Pôvodne sa vysielal od februára 2008 ako denný seriál až do júna 2015. Po dlhšej odmlke sa v roku 2017 odvysielala 16. séria, ktorá by mala byť definitívne poslednou. Zvučku k seriálu nahrala kapela Desmod pod menom “Lavíny”.

 

Tajné životy

Bol dramatický seriál z produkcie hranej tvorby RTVS. Seriál prinášal reálne osudy žien spoza múrov fiktívneho azylového domu. Ústrednú pieseň k seriálu s názvom “Dobrý deň, to som ja” nahrala speváčka a divadelná herečka, členka Radošinského naivného divadla Sima Martausová.

 

Horná Dolná

Úvodnú pesničku k seriálu Horná Dolná, ktorý TV Markíza začala vysielať v januári 2015 zložil Kuko Hrivňák zo skupiny Horkýže slíže. Horná Dolná patrí dlhodobo k vysoko sledovaným seriálom. Tento rok má vyjsť siedma séria.

 

Oteckovia

Od 1. januára tohto roka vysiela podvečer TV Markíza denný seriál Oteckovia. Ide o adaptáciu argentínskej telenovely Señores PapisSledovanosť seriálu je veľmi dobrá. Titulná pieseň “Oteckovia” je od skupiny HEX. Autor skladby je Peter “Ďuďo” Dudák, text napísal Martin “Fefe” Žúži. Hudbu zložil Slavomír Solovic.

Naši

Sitkom Naši mal premiéru v januári 2016 na TV JOJ. Po úspechu seriálu televízia potvrdila aj druhú sériu, ktorá mala premiéru na jeseň 2016 a neskôr sa pridala aj tretia séria. Úvodná pieseň komediálneho seriálu nebola naspievaná žiadnym známym spevákom ale piatimi hlavnými predstaviteľmi seriálu.

Prázdniny

Komediálny televízny seriál z produkcie TV JOJ Prázdniny, mal premiéru v januári 2017 a druhá séria sa začne vysielať 21. februára 2018. Zvučku naspievali a dokonca aj nahrali videoklip herci Tomáš Matonoha, Ľuboš Kostelný, Marko Igonda, herečky Zuzana Norisová, Kristína Greppelová, Lucia Siposová a všetky ich seriálové deti.