Otvárací ceremoniál na ZOH v Pjongčangu bude sprevádzať treskúci mráz

Podľa meteorológov bude piatkový otvárací ceremoniál XXIII. ZOH v Pjongčangu sprevádzať treskúci mráz a silný vietor. Začiatok otváracieho ceremoniálu je naplánovaný na 20.00 h miestneho času (na Slovensku o 8 hodín menej, pozn. redakcie) a očakávajú sa teploty až -14 °C. K tomu ľadový vietor, čiže pocitovo môže byť aj cez – 20 °C.

Hovorca Medzinárodného olympijského výboru Mark Adams v tejto súvislosti vyzval športovcov aj divákov, aby sa teplo obliekli. Každý účastník otváracieho ceremoniálu má nárok na ochranný balíček od organizátorov, v ktorom nebude chýbať čiapka, deka, plášť proti zime či ohrievače rúk.

Opatrenia proti mrazu a vetru na ZOH v Pjončangu

Podľa dostupných informácií by mali okolo štadióna umiestniť bariéry proti vetru a na tribúne zasa 40 prenosných teplometov. Taktiež má byť súčasťou výbavy štadióna aj 18 miestností na ohriatie sa skrehnutých divákov.

Väčšina vstupeniek na Olympijskom štadióne pre 35 000 divákov už je vypredaná, k dispozícii sú len najdrahšie miesta za 1125 eur. Celkovo sa predajnosť lístkov mierne zlepšila oproti údajom z januára, ale športy na snehu stále hlásia iba 75-percentné vyťaženie fanúšikovských zón.

Treskúci mráz na ZOH v Pjongčangu
Treskúci mráz na ZOH v Pjongčangu