Slovenskí hokejisti potrápili USA

Zápas Slovenska s USA neprinieslo bodový zisk pre našich hokejistov. Po skvelom zápase proti Rusom slovenskí hokejisti podľahli hráčom USA 1:2 vo svojom druhom vystúpení na zimných olympijských hrách 2018 v Pjongčangu. Slovensko vytrápilo hráčov USA, prehrali sme so cťou. Po zápase Slovenska s USA sa Američania ujali prvého miesta v tabuľke našej B – skupiny.

Už po ôsmich minútach sme prehrávali gólom Ryana Donata, ktorý sme inkasovali v hre v oslabení. Na inkasovaný gól slovenskí hokejisti rýchlo odpovedali. Na vyrovnávajúci gól sme čakali iba 25 sekúnd. Strelcom vyrovnávajúceho gólu bol Andrej Kudrna, ktorý jemne tečoval strieľanú prihrávku od nášho kapitána Tomáša Surového.

Prvú šancu zápasu mal slovenský hokejista Čajkovský, ktorý tečoval prihrávku od Hovorku a snažil sa prekvapiť amerického brankára. V 7. minúte Hovorka fauloval amerického hokejistu a náš tím hral v oslabení.  Američania už po 19 sekundách presilovky skórovali. Strelcom otvárajúceho gólu bol Ryan Donato. O 25 sekúnd neskôr však Surový prihral puk pred bránku, kde stál Kudrna a ten jemným tečom prekonal Zapolského.

Zápas Slovenska s USA
Slovenskí hokejisti sa tešia po góle Andreja Kudrnu na 1:1

Na začiatku druhej tretiny sa Slováci museli ubrániť  americkej presilovke. Ján Laco si pripísal niekoľko dobrých zákrokov. V druhej tretine boli Američania strelecky aktívnejší. V 37. minúte si aj Slováci zahrali presilovku, v ktorej mali šance na gól Nagy a Surový.

USA vstúpilo aj do tretej tretiny aktívnejšie, Ján Laco musel zasahovať už po pár sekundách hry. Slováci si nedali pozor pri striedaní a v ďalšom oslabení už inkasovali. Strelcom druhého gólu bol Ryan Donato, ktorý strelil oba góly. Odpoveď na gól Donata mohla prísť po faule na Starostu, ale slovenskí hokejisti nevyužili presilovku. V závere Slovensko vyskúšalo hru bez brankára, ale Američania si svoj náskok ustrážili.