Slovenský a slovinský expremiéri sa postarali o zmätok vo svete

Slovenský expremiér Robert Fico a slovinský expremiér Miro Cerar sa postarali o riadny zmätok vo svetových správach. Obaja totižto podali demisiu v rovnaký deň a rezignovali tak na svoju funckiu.

Dôvod na rezignáciu slovinskéhoho premiéra bol, že tamojší Najvyšší súd neschválil výsledok referenda, ktoré súhlasilo s realizáciou niekoľkomiliardového projektu modernizácie železníc. Slovenský premiér odstúpil po tlaku verejnosti a koaličného partnera po kríze, ktorú spustila vražda investigatívneho novinára, ktorý písal aj o korupcii siahajúcej až na úrad vlády.

A takto zneli správy o odstúpení slovinského a slovenského premiéra v angličtine:
Slovenia’s Prime Minister announced his resignation this week.
Slovakia’s Prime Minister announced his resignation this week.

Slovenský a slovinský expremiéry sa takto postarali o zmätok vo svete a britská BBC na margo tohto ich rozhodnutia vytvorila článok, kde riadne vysvetľuje, čo je Slovinsko (Republika Slovenija) a čo je Slovensko (Slovenská republika). V článku sa podrobne venujú rozdielom v našich krajinách ako aj viacerým problémom, ktoré naše takmer totožné názvy spôsobujú. No ak sa nejaký novinár dnes pomýlil v našich názvoch, aspoň nikto nezbadal jeho chybu.